Cinder - Měsíční kroniky 1 | Marissa Meyerová

224
Neohodnoceno

Stav: velmi dobrý


  • Vyprodáno
168 Kč
Kategorie: Dětská literatura
Autor: Marissa Meyerová
Edice, série: Měsíční kroniky
Nakladatelství: Egmont
Položka byla vyprodána...
 

Stav: velmi dobrý

 

Nakladatel Egmont
Rok vydání 2012
Vydání 1.
Edice / Série Měsíční kroniky
Vazba brožovaná bez přebalu matná
Rozměr 14 x 21,5 x 3 cm
EAN 9788025221105
ISBN 978-80-252-2110-5
Ilustrace  
Počet stran 400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První kniha Měsíčních kronik.

Šestnáctiletá Cinder je nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Dále už by se příběh mohl vyvíjet jako pohádka o Popelce a mít šťastný konec, nebýt toho, že Cinder ve svém těle skrývá něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.

Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je "pocta", kterou dosud nikdo nepřežil. Ale netrvá dlouho a lékaři zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.