Novinka

Tudorovci II - Král bere dámu | Elizabeth Massie, Michael Hirsta

1515

Stav: jako nová


  • Skladem
210 Kč
Kategorie: Beletrie
Autor: Michael Hirsta, Elizabeth Massie
Edice, série: Tudorovci
Nakladatelství: Brána
 

Stav: jako nová

 

Brána, 2009, 1. vydání, ISBN 978-80-7243-411-4, EAN 9788072434114, pevná/vázaná s přebalem, 145 x 210 x 25 mm, 304 stran 

 

Historický román podle druhé řady seriálu Tudorovci ( podle scénáře Michaela Hirsta ). Děj nás opět zavádí do Anglie za Jindřicha VIII a jeho druhé manželky Anny Boleynové.

Druhé období vlády Tudorovců zahrnuje období vlády krále Jindřicha VIII. od smrti kardinála Wolseyho v roce 1530 do popravy druhé Jindřichovy ženy Anny Boleyno
vé, k níž došlo v roce 1536. Zatímco Jindřich VIII. nadbíhá svůdné Anně Boleynové a v úsilí dosáhnout rozvodu se prohlašuje hlavo nové anglikánské církve, jeho vlivní protivníci, včetně sira Thomase Mora a papeže, připravují spiknutí, během kterého chtějí krále svrhnout. Král se však se svými protivníky vypořádává po svém – množstvím poprav a zabavováním majetku –, neváhá dokonce nechat popravit ani svého učitele a přítele Thomase Mora.
Také jeho láska k Anně Boleynové, která se stává po králově rozvodu s Kateřinou Aragonskou jeho ženou a královnou Anglie, postupně ochládá, neboť mu Anna neporodila vytouženého syna a dědice trůnu, ale jen dcerku Alžbětu.
Na pozadí historických událostí se rozvíjí neuvěřitelný příběh mocného muže, který nakonec zabil svou lásku, své svědomí a víru svého lidu.

Podle scénáře Michaela Hirsta napsala Elizabeth Massie.


Podle scénáře Michaela Hirsta napsala Anne Gracie.

 

Potřebujete o produktu vědět více? Potřebujete fotografie detailů? Kontaktujte nás.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.