Sahara | Clive Cussler

14

Stav: v dobrém stavu, bez poškození


  • Skladem
300 Kč
Kategorie: Beletrie
Autor: Clive Cussler
Edice, série: Dirk Pitt
Nakladatelství: BB art
 

Stav: dobrém stavu, bez poškození

Rok 1995, Egypt. Dirk Pitt pátrá po ztraceném historickém pokladu na dně Nilu a zmaří vražedný útok komanda na půvabnou pracovnici Organizace spojených národů, zkoumající záhadnou nemoc, která vyvolala šílenství, kanibalismus a smrt tisíců obyvatel západní Afriky. Vědci se domnívají, že epidemie byla způsobena znečištěním životního prostředí v masovém rozsahu na jejich území, odkud se může rozšířit do světového oceánu a zničit v něm všechen život. Pitt a jeho tým podnikají na jachtě, vybavené nejmodernější technikou, závod s časem, aby zachránili planetu před ekologickou katastrofou. Současně však musí v nerovném zápase čelit dvěma mocným a nebezpečným nepřátelům: bezohlednému evropskému podnikateli a krvežíznivému africkému tyranovi. V srdci saharské pouště nalézá Pitt zlatonosný důl, v němž pracují otroci. Největší poušť zeměkoule však skrývá daleko víc. Překvapivě se zde skrývá svědectví dvou dávných tajemství. Jedno je spojené se zavražděním prezidenta Lincolna a druhé se zmizením jedné z prvních průkopnic dálkových letů. Především však musí pod vražedným sluncem Sahary Dirk Pitt vybojovat zoufalý boj, ve kterém nesmí prohrát, má-li svět přežít!

Doktorka Eva Rojasová k němu zná klíč, což jí málem život. Nebýt Dirka Pitta…
Yves Massarde, známý jako Škorpion, vyřeší ožehavé problémy velkého průmyslu – zároveň však mění západní Saharu na továrnu smrti…
Generál Zateb Kazim, multimilionář v nejchudší zemi světa, vykoná všechno, aby chránil Škorpionovy zájmy. Lidský život pro něj znamená asi tolik jako život komára.
Admirál James Sandecker, šéf Národní agentury pro podmořský a oceánský výzkum, pošle Pitta, aby vypátral zdroj šířící se vlny toxické smrti a vybaví ho k tomu zvláštní zbraní…
Hala Kamil, generální tajemnice OSN – ale také krásná žena s černýma očima a ebenovými vlasy. Milostná aféra ji zkompromituje – a ohrozí život Dirka Pitta.

Život CLIVE CUSSLERA je téměř analogický životu jeho hrdiny, Dirka Pitta. Ať hledá legendární zlaté doly nebo vede expedice pátrající po slavných lodních vracích, dosáhl rekordního počtu úspěchů. S posádkou dobrovolníků Národní agentury pro podmořský a oceánský výzkum objevil Cussler více než šedesát ztracených lodí velké historické ceny. Podobně jako Pitt i Cussler sbírá klasické automobilové veterány. Jeho sbírka se může pochlubit sedmdesáti pěti jedinečnými exempláři se zakázkovými karoseriemi a je jednou z nejlepších na světě. Cussler žije střídavě v Denveru v Coloradu a v Paradise Valley v Arizoně.

 

Nakladatel BB art
Rok vydání 2002
Vydání 1.
Edice / Série Dirk Pitt (11.)
Vazba vázaná s přebalem
Rozměr  
EAN  
ISBN 80-7257-887-1
Ilustrace  
Počet stran 440

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.