Peřina v kufru | Eva Bešťáková

Kód: 125
200 Kč
Skladem

Stav: velmi dobrý

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stav: velmi dobrý

 

Nakladatel Nakladatelství Dita
Rok vydání 2005
Vydání 1.
Edice / Série  
Vazba pevná s přebalem lesklá
Rozměr 14 x 21 x 1,2 cm
EAN 9788085926408
ISBN 80-85926-40-7
Ilustrace  
Počet stran 110

 

 

 

 

 

 

 

  

Knížka se zřetelnými autobiografickými prvky pobaví nejen vtipem, komickými scénami a humornou nadsázkou - mnohým čtenářům a zejména čtenářkám bude určitě blízké samotné téma. Kdo z nás si neprožil peripetie s kolejemi či hledáním podnájmu nebo čekání na zázračný dekret, zoufalou snahu konečně snesitelně a třeba kdekoliv bydlet, jen když bude střecha nad hlavou a vytoužený klíč v ruce?
Autorka sleduje hrdinku, stíhanou od dětství dvěma kuriózními "fantomy", na její strastiplné cestě za splněním snu (mít tu střechu a klíč) a kromě stavby domu (literárně už mnohokrát využité) představuje čtenáři pestrou škálu svízelů, které takové putování provázejí.
Příběh začíná studentským mládím hrdinky a končí bizarní pointou, která jej jako v začarovaném kruhu vrací na začátek, i když samozřejmě opět v nadsazené vizi. Láska, tajemství, rodina, přátelství, sousedé, společenské proměny střídající se v běhu času a na druhé straně neměnná zlá byrokracie se v hrdinčině osudu proplétají stejně jako v životě každého z nás, a autorka znovu prokazuje totéž co v předchozí tvorbě: že život nejen zná, ale dokáže vidět s humorem i jeho nepříjemné stránky. V Peřině v kufru najdete jak vzpomínky na dnes už neuvěřitelné časy, tak pobavení nad žhavou současností, a to všechno tak trochu na okraji reality a zcela a hlavně za mezí vážnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie
Autor: Eva Bešťáková
Nakladatelství: Dita

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: