Hřbitov pod hladinou | Clive Cussler

Kód: 439
490 Kč
Skladem

Stav: 1 cm natržený přebal

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stav: přebal je na hraně cca 1 cm natržený, jinak je kniha ve výborném stavu

 

 

Nakladatel BB art
Rok vydání 2003
Vydání 1.
Edice / Série Dirk Pitt (7.)
Vazba vázaná s přebalem lesklá
Rozměr 16 x 23,5 x 2,5 cm
EAN 9788073411060
ISBN 80-7341-106-7
Ilustrace  
Počet stran 368

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na jednoho člověka je těch úkolů až moc, pokud se nejmenuje Dirk Pitt…
Na rozmanité pojišťovací i jiné podvody naráží Dirk Pitt a jeho tým prakticky na každém kroku své dobrodružné služby pro státní agenturu NUMA. Záměny registračních čísel lodí, jejich údajná likvidace, aby se vzápětí opět objevily na hladině moří, podez
řelé výkazy o ztracených nákladech, to je pro NUMA a její odborníky běžná denní rutina. Případ, na který její tým narazil tentokrát, se však vymyká dosavadním zkušenostem. Lemuje jej nebývalý počet mrtvých, kompletní posádky lodí pohřešované či nemilosrdně zavražděné, bezohledné ohrožení celých oblastí světa nebezpečnými chemickými látkami. Za tím vším se pochopitelně skrývají miliardové zisky kohosi, kdo se jistě bude všemi způsoby bránit o ně přijít.

Nitky pátrání vedou Dirka Pitta neomylně ke zdroji všech těchto zločineckých aktivit, k vážené rejdařské rodině, jednomu z největších hráčů ve světovém byznysu. Jak krátce nato Pitt zjistí, její hlava, téměř devadesátiletá tvrdá obchodnice, hraje mnohem vyšší hru, než se na první pohled zdálo. Vedena trpkou nenávistí ke svobodnému světu je rozhodnuta jej s pomocí nápomocných sil bažících po destabilizaci dosavadní politické rovnováhy zničit. Pitt přichází na stopu plánu, který, kdyby se úspěšně završil, by vrhl svět o padesát let zpátky a v režii Moskvy by umožnil převzetí moci těm nejreakčnějším silám na obou stranách Atlantiku.

Od podezření k důkazům je však dlouhá cesta. Ta zavede Pitta a jeho přátele nejprve k aljašským břehům, kontaminovaným smrtící nervovou látkou, poté do Washingtonu mocensky oslabeného zmizením nejvyšších státních představitelů, na nebezpečnou plavbu na palubě ruské zámořské lodi a konečně k finálnímu zápasu do delty Mississippi, kde poté, co zklame nejmodernější vojenská technika, získá nečekaného spojence vynořivšího se z hlubin historie.

Souběžně s těmito očividnými bitvami však probíhá i válka na tiché frontě, kterou je také třeba vyhrát. Je nutno nejen vymanit prezidenta USA zpod psychické kontroly nepřítele, ale zamezit i ambicióznímu samovládci, aby nezaujal jeho místo a nepohřbil tak pracně budovanou demokracii v troskách.

Potřebujete o produktu vědět více? Potřebujete fotografie detailů? Kontaktujte nás.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie
Autor: Clive Cussler
Nakladatelství: BB art
Edice, série: Dirk Pitt

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: